Ср, 24.04.2024
Композитор
Меню сайту

Категорії каталогу
Публіцистика [63]
Все що могло би бути у журналах чи газетах
Наукові статті, матеріали конференцій [12]
Афоризми [3]
Українська мова [9]
Митці про українську мову. Цитати, есе.
Відкриті листи [4]
Мова в опері [3]
Пошук
$
Статистика
Посилання
    статистика Яндекс.Метрика
Головна » Статті » Статті » Публіцистика

Ігор Тилик. ВІДГОМІН КОНЦЕРТУ або кілька слів про подію, варту уваги сучасників

ВІДГОМІН КОНЦЕРТУ

або  кілька слів про подію, варту уваги сучасників

У строкатій круговерті сьогоднішнього мистецького життя іноді легко розгубитися й втратити відповідні орієнтири: усе кудись летить, поспішає міниться. Довкола безліч цікавих концертів, виставок,  різноманітних театральних спектаклів та інсталяцій. Утім є такі мистецькі цікавинки, які, вочевидь, шкода й гріх було б проминути увагою. Саме до них з повним правом можна віднести концерт, який відбувся у 30.01.2018 р. у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтв України (ЦДАМЛМ) з нагоди 14-ї річниці української Вікіпедії. Як свідчить афіша концерту, ця подія стала вже дев’ятим творчим заходом у рамках реалізації цілої серії проектів “Світова класика українською“, спрямованих на відродження традиції виконання всесвітньо знаних вокальних шедеврів в досконалих українських перекладах. 

Цей творчий захід став також початковою ланкою нового проекту “Територія АРХІВ: діалог з документом”, завдяки якому  науковці,  митці та всі шанувальники української  історії, літератури й мистецтва отримали змогу не лише долучитися до необхідних інформаційних джерел, але й можливість поділитися особистими відкриттями й напрацюваннями з громадськістю.

На початку концерту з вітальною промовою до слухачів звернувся головний організатор цього та багатьох інших творчих заходів,  передбачених мистецьким Медіа проектом «Світова класика українською», талановитий композитор, піаніст та редактор української Вікіпедії Андрій Бондаренко. Як постійний користувач ЦДАМЛМ України, він у процесі копітких і наполегливих пошуків, віднайшов у фондах Архіву-музею унікальні українські переклади творів світової музичної класики, зокрема, неповторні творчі осяяння Є. Дроб’язка, М. Лукаша та М. Рильського: «Весілля Фігаро» та «Чарівна флейта» В.А. Моцарта, «Дон Карлос» Дж. Верді, «Кармен» Ж. Бізе та ін. Наголосивши на культурному значенні цих унікальних пам’яток для вітчизняного мистецтва, А Бондаренко у своєму виступі представив учасників концерту, а також, водночас, стисло охарактеризував основні творчі напрямки діяльності Громадської організації «Вікімедіа Україна» в межах сучасного українського культурного простору.

А далі у свої права вступили Їх Величності – МУЗИКА і СЛОВО.. і розпочалися, нарешті, чарівні мандри мелодико-поетичними морями і океанами. Ця чудова мандрівка стала можливою завдяки натхненній праці багатьох знаних та зовсім молодих артистів, кожен з яких долучився до незбагненної ТАЇНИ МИСТЕЦТВА. Зокрема, у концерті були задіяні: заслужена артистка України Оксана Дондик, заслужений діяч мистецтв Оксана Петрикова, дипломант міжнародних конкурсів, екс-солістка Національної опери України Жанна Закрасняна, лауреати І Всеукраїнського конкурсу «Світова класика українською» Оксана Євсюкова, Анастасія Король,  Дар’я Царинюк, Вікторія Бабійчук, лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів Анна Слізінова, Йосип Машталяр, Назарій Давидовський, Тетяна Киченко. Виконані ними різноманітні твори у майстерній співпраці з блискучим концертмейстером і піаністом А. Бондаренком наповнили чудовий вечір неймовірними емоційними барвами та  відтінками.

Пережиті виконавцями незабутні настрої створили неповторну ауру творчого осяяння, Вони віддзеркалилися в кожному виступі артистів, щораз багатогранно оживаючи у кожному звуку і русі. А що вже мовити про реакцію залу?.. – Сказати, що цей концерт видався вдалим – значить геть нічого не сказати, адже враження від нього й справді, було феєричним!  

Втім, зрештою, це й не дивно, адже у залі зібралися численні поціновувачі вокальної класики українською усі ті, для кого ця подія стала, без перебільшення, справжнім святом.

В концерті прозвучали – арії з опер В.А. Моцарта «Весілля Фігаро» та  «Дон Жуан», арія арія Віолетти з опери «Травіата» Дж. Пучінні, а також романси Ф. Ліста. Р. Шумана, М. Римського-Корсакова, П. Чайковського , К. Дебюссі, С. Рахманінова, В. Косенка, Р. Глієра  та «Карамболетта» з оперети І. Кальмана «Фіалка Монмартру».

Тилик І. В.
кандидат мистецтвознавства, старший  викладач кафедри
академічного хорового та інструментального мистецтва
Київського національного університету культури і мистецтв

Джерело:
Тилик І. Відгомін концерту, або кілька слів про подію, варту уваги сучасників / Ігор Тилик // "Культура і життя" №7, 16 лютого, 2018— с. 3



Джерело: http://Тилик І. Відгомін концерту, або кілька слів про подію, варту уваги сучасників / Ігор Тилик // "Культура і життя" №7, 16
Категорія: Публіцистика | Додав: paleozavr (08.04.2018) | Автор: Ігор Тилик
Переглядів: 626
Усього коментарів: 0

Добавлять коментарі могут только зареєстрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright Півтон Безвухий © 2024