Пн, 08.03.2021
Композитор
Ноти представлені для ознайомлення. Якщо не вказано інше, вони належать композиторам та видавцеві.
меню сайту

Категорії каталогу
Наукові статті українських авторів [10]
Наукові статті зарубіжних авторів [3]
Електронна музика [4]
Концертмейстерське мистецтво [4]
Монографії [1]
Дисертації [0]
Автореферати дисертацій [2]

Категорії за композитором
Наше опитування
Яку музику Ви любите?

Усього відповіли: 60
Головна » Файли » Наукова література » Автореферати дисертацій

Дерев’янченко О.О. (2005) Неофольклоризм у музичному мистецтві: Статика та динаміка розвитку в першій половині ХX століття
[ Завантажити з серверу (196.0 Kb) ] 20.01.2021, 12:18
Дерев'янченко, Олена Олександрівна.
Неофольклоризм у музичному мистецтві: статика та динаміка розвитку в першій половині ХХ століття [Текст] : автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.03 / Дерев'янченко Олена Олександрівна ; Національна музична академія України ім. П.І.Чайковського. - К., 2005. - 19 с.
 

У дисертації розглянуто проблему визначення поняття “неофольклоризм” у контексті музичного мислення. Для обґрунтування концепції залучено питання, пов’язані зі специфікою музичних “нео-явищ”, структурою, типологією та принципами аналізу музичного мислення.

На базі дослідницьких спостережень за творами Б. Бартока та І. Стравінського, які мають фольклорну генезу, систематизовано принципи художнього методу та стильові ознаки неофольклоризму, розкрито філософсько-естетичні й соціо-культурологічні передумови виникнення цього явища в музичній практиці першої половини ХХ століття. У дисертації запропоновано функціонально-генетичний підхід до аналізу неофольклорних опусів, методику якого продемонстровано на прикладі мало вивчених із цієї точки зору творів С. Прокоф’єва (“Скіфська сюїта”, Сюїта з балету “Блазень”).

Зроблено висновок про роль неофольклорних відкриттів першої половини ХХ століття як таких, що ясно позначають чергову зміну руху маятника музичної історії в системі опозиції письмового та усного.

Категорія: Автореферати дисертацій | Помістив: paleozavr
Переглядів: 13 | Завантажень: 2
Всього коментарів: 0

Добавлять коментарі могут только зареєстрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Українська рейтингова система статистика Яндекс.Метрика
Статистика
Copyright Півтон Безвухий © 2021