Чт, 16.07.2020
Композитор
Меню сайту

Категорії каталогу
Публіцистика [61]
Все що могло би бути у журналах чи газетах
Наукові статті, матеріали конференцій [10]
Афоризми [3]
Українська мова [9]
Митці про українську мову. Цитати, есе.
Відкриті листи [4]
Мова в опері [3]
Пошук
$
Статистика
Посилання
Українська рейтингова система статистика Яндекс.Метрика
Головна » Статті » Статті » Публіцистика

Вчені вчать комп'ютер імпровізувати джаз

Джазовий музикант і програміст Келланд Томас (Kelland Thomas), працює над програмою, яка вчиться грати джаз і може скласти люлині компанію у грі джем-сейшн. Фінансує розробки Агентство передових оборонних дослідницьких проектів США (DARPA), сподіваючись в такий спосіб вдосконалити методи комунікації між людиною і комп'ютером.

«Усі джазмени імпровізують, використовуючі певні структури, маючи певні обмеження і принципи, що використовуються всіма музикантами,   розповідає Томас, наша система задумана як імпровізувальна система. Отже, вона зможе грати джем.»

Томас і його команда спочатку зібрали базу даних із тисяч розшифрованих музичних виступів кращих джазових імпровізаторів, в тому числі Луї Армстронга, Майлза Девіса та Чарлі Паркера. Потім, використовуючи методи машинного навчання, на цій базі даних вони «тренуватимуть» систему штучного інтелекту . 

Людина-музикант також будує базу знань, практикуючись, слухаючи і навчаючись музиці, — каже Томас. — штучний інтелект навчається так само, але в більшому масштабі — він може черпати із тисяч транскрипцій, а не десятків чи сотень».

На думку спеціаліста в області штучного інтелекту Пола Коена (Paul Cohen), музика має багато спільного із усною та письмовою мовою. «Джаз, як і спілкування, є свого роду цікавим поєднанням творчості і детально регламентованої поведінки, — говорить Коен. — є суворі правила імпровізації, скажімо, дотримання певних гармонічних послідовностей, правильна ритмічна структура. Наприклад, Ви не можете закінчити фразу в неналежному місці — це має бути зроблено в потрібний час і в потрібному місці».

Томас вважає, що якщо вдасться зробити комп'ютери настільки ж переконливими у своїй творчості, наскільки переконливими бувають люди, це дуже спростить і зробить комфортною і взаємодію між комп'ютером і людиною. Джаз, на думку Томаса, є найкращим способом моделювання людської творчості.

«На мій погляд, джаз та музична імпровізація являють собою вершину людського інтелектуального та психічного розвитку, — сказав Томас. — Можливість на льоту й моментально створювати мелодії, які мають свій розвиток, які до чогось тяжіють і викликають у слухача емоції  — це щось неймовірне.»

Протягом п'яти років Томас сподівається побудувати систему штучного інтелекту, яка зможе імпровізувати електронний джаз разом з людиною-музикантом. Тобто — зможе грати на музичних інструментах і акомпанувати музиканту-солісту на сцені.

 

Щоправда, необхідності чекати п'ятьроків, щоб подивитися, як розумні машини грають музику - немає. Інженери з Японії та Німеччини вже будують роботів, яких можна запрограмувати на гру заздалегідь написаних для них пісень.

На відео вище Ви можете побачити Мейсона Бретана (Mason Bretan), аспіранта науково-дослідного інституту в Джорджії (Georgia Tech Research Institute), який грає з роботами "Shimi", які частково можуть імпровізувати, використовуючи задані Бретаном гармонічні послідовності, ритмічні структури і в межах своїх фізичних можливостей. 

Джерело: Журнал Tech Insider

 

Категорія: Публіцистика | Додав: paleozavr (31.07.2015)
Переглядів: 307
Усього коментарів: 0

Добавлять коментарі могут только зареєстрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright Півтон Безвухий © 2020