Чт, 13.08.2020
Композитор
Меню сайту

Категорії каталогу
Теорія [34]
Історія [28]
Напрямки [15]
Напрямки музики, пора би їх всіх класифікувати
Жанри [18]
Українські композитори [30]
Тут міститься інформація про композиторів
Композитори Європи [24]
Інструменти і обладнання [13]
Українські співаки та співачки [2]
Музичні діячі [2]
Пошук
$
Статистика
Посилання
Українська рейтингова система статистика Яндекс.Метрика
Головна » Статті » Музична енциклопедія » Інструменти і обладнання

Терменвокс

Терменво́кс (дослівно — голос Термена) — музичний інструмент, який винайшов російський винахідник Лев Термен у 1919 році.

Головною частиною терменвокса є два високочастотних коливальних контура, настроєні на спільну частоту. Електричні коливання звукових частот створюються генератором на електронних лампах, сигнал пропускається через підсилювач и перетворюється гучномовцем у звук. Виконавець керує роботою терменвокса, змінюючи положення долонь навколо антен інструменту. Рухаючи рукою навколо стрижня, виконавець регулює висоту звуку, жестикулювання навколо дуги дозволяє впливати на гучність. За рахунок зміни відстані долонь музиканта до антени інструмента змінюється індуктивність коливального контуру, і, як наслідок, частота звуку.

Однією з перших і найвидатніших виконавиць на цьому інструменті була американська музикантка Клара Рокмор, яка упродовж багатьох років гастролювала в США та за їх межами, а в 1977 було випущено її альбом «Мистецтво терменвокса», де у супроводі фортепіано звучать відомі твори російських та європейських композиторів кінця XIX — початку XX століть.

Клас терменвокса і сьогодні викладається в Московській консерваторії. Хоча через надзвичайно складну техніку гри на терменвоксі, інструмент так і не отримав широкого застосування, є відомими окремі твори російських композиторів для цього інструменту, (напр. В.Бєлунцова, та інші).

Послухати

Галерея

Сучасна модель терменвоксу
Гра на терменвоксі
Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/Терменвокс
Категорія: Інструменти і обладнання | Додав: composer (09.08.2010) | Автор: Півтон Безвухий
Переглядів: 822
Усього коментарів: 0

Добавлять коментарі могут только зареєстрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright Півтон Безвухий © 2020