Пт, 29.03.2024
Композитор
Меню сайту

Категорії каталогу
Теорія [34]
Історія [28]
Напрямки [15]
Напрямки музики, пора би їх всіх класифікувати
Жанри [18]
Українські композитори [30]
Тут міститься інформація про композиторів
Композитори Європи [24]
Інструменти і обладнання [13]
Українські співаки та співачки [2]
Музичні діячі [2]
Пошук
$
Статистика
Посилання
Українська рейтингова система статистика Яндекс.Метрика
Головна » Статті » Музична енциклопедія » Напрямки

Фольк-рок
Фольк-рок (англ. Folk rock, також етно-рок) — напрямок у музиці, що поєднує фольклор з роком. Фольк-рок може більшою чи меншою мірою використовувати властиві риси народної музики, в тому числі її інструментарій та манеру виконання, проте відрізняється більш агресивним характером і використанням характерних для року елеткроінструментів. Як правило, музику відносять до фольк-року в тих випадках, коли «фольклорною» складовою виступає етнічна музика народів Європи (наприклад кельтський або слов'янський фольклор). В той же час подібне поєднання року з афроамериканським фольклором чи фольклором народів Азії відносять до інших напрямків (наприклад блюз-року чи етнічної музики відповідно).

Історична довідка


Як напрямок музики, фольк-рок виник в США в середині 1960-х років. Тематика і манера виконання були «позичені» з народних джерел і у виконавців авторської пісні, таких як Вуді Гатрі та Піт Сігер. Гурт «The Byrds», піонери жанру, свідомо прагнули зайняти вільну ринкову нішу між бардовським фольк-інспірованим звучанням Боба Ділана та популярним роком «бітлів». Потрапивши у Великобританію, ця музика швидко і вдало трансформувалася в електричний фольк-рок, який почали грати Fairport Convention і Pentangle.

Період стрімкого розвитку фольк-року припав якраз на кінець 60-х і 70-ті роки в США. Культура хіпі підхопила неординарну музику, що містила бунтівний рокерський норов і близькі серцю народні мотиви. В першій половині 1970-х років, значну популярність завойовує кельтський рок, що стояв ближче до фольклорних корінь, ґрунтуючись на використанні традиційних мелодій кельтської скрипки й губної гармошки, а також традиційних вокальних стилів.

Більш складним був шлях фольк-року у країнах Східної Європи. Творчість таких гуртів, як угорського Illés, або румунського Transsylvania Phoenix переслідувалася тогочасними комуністичними режимами цих країн, через що справжній розквіт фольк-року в цих країнах постав відтермінованим на кінець XX століття.

Представники напрямку


Серед відомих представників фольк-року англомовних країн — The Byrds, Боб Ділан, Neil Young, Roy Harper, Tim Buckley, Nick Drake, Fairport Convention, Steeleye Span, The Albion Band, Pentangle, The Ukrainians, Incredible String Band, Пол Саймон, The Pogues, The Waterboys.

Серед сучасних фольк-рок гуртів Східної Європи слід відмітити румунський Transsylvania Phoenix, молдавський Zdob şi Zdub, польські Rzepczyno, Shamrock, Shannon, чеські[2] Nerez, Čechomor, Fleret, Hromosvod.

В українській музиці до фольк-року відносять «Тартак», «Перкалаба», «Гайдамаки», «Мандри», «Воанергес» та інші.



Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/Фольк-рок
Категорія: Напрямки | Додав: composer (29.03.2008)
Переглядів: 1590
Усього коментарів: 0

Добавлять коментарі могут только зареєстрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright Півтон Безвухий © 2024