Ср, 24.04.2024
Композитор
Меню сайту

Категорії каталогу
Публіцистика [63]
Все що могло би бути у журналах чи газетах
Наукові статті, матеріали конференцій [12]
Афоризми [3]
Українська мова [9]
Митці про українську мову. Цитати, есе.
Відкриті листи [4]
Мова в опері [3]
Пошук
$
Статистика
Посилання
    статистика Яндекс.Метрика
Головна » Статті » Статті » Публіцистика

Розкрутка концерту - ідея концерту
<-- програма концерту

У будь-якому концерті обов'язково повинна бути «родзинка
», якась ідея, яка зможе зацікавити велику кількість людей. Це почасти має відношення до питання підбору програми, але не обов'язково. Якщо Ви - Квартет імені Бородіна, на вас підуть тільки з цієї причини. Але якщо Ви ще не досягли такого рівня популярності, треба щось робити. Що - залежить виключно від Вас, і радити тут дуже важко.

Наприклад, на концерті-презентації Квартету Великого театру в Малому залі Московської консерваторії (на якому зал ломився, але половина людей, які хотіли б потрапити на цей концерт, на жаль, не змогли на нього потрапити, оскільки адміністрація обмежила вхід до зали) головною 
«фішкою» концерту став сам факт того, що Квартет відновив діяльність після багатьох років мовчання. І неважливо, що склад ансамблю повністю змінився - ми зараз говоримо про те, як залучити людей.

Інша
«фішка» - концерт «трьох Чайковських», про який говорилося вчора. У даному випадку, на (дуже сумнівній) підставі існування трьох композиторів з однаковим прізвищем, виникає думка про, скажімо так, зв'язку часів. Правомірність проведення паралелей між «вчора», «сьогодні» і «завтра» на такому рівні здається сумнівною? Або ентузіазм все-таки долає? У будь-якому випадку, подібний концерт може відповісти на частину питань, що виникають з такої нагоди.

Наведемо подібний вдалий приклад у Києві - проект "Шопен: Транскрипції нашого часу", в якому звучали 24 прелюдії Шопена і 24 транскрипції цих прелюдій сучасних молодих композиторів у виконанні ансамблю "Nostri temporis". Нагодою для такого проекту став 200-річний ювілей Шопена, втім основна родзинка - композиторська інтерпретація. Зал НСКУ був переповнений. (П.Б.)

Можна зробити концерт - міні-фестиваль, у якому братимуть участь кілька артистів. Головне тут (на відміну від реального фестивалю), щоб концерт не перетворився на просту «солянку» - виконавці повинні грати разом хоча б частину творів. До речі, такий концерт можна, наприклад, пов'язати, наприклад, з днем народження одного з виконавців, до якого «в гості» прийдуть інші виконавці. Ну, і глядачі заодно. Що, хочете сказати, що ця ідея вже щосили експлуатується? Ось тому й.

З іншого боку, краще не використовувати як «фішок» заїжджені приводи. Провести в рік Шостаковича фестиваль з творів Шостаковича може собі дозволити Гергієв - але якщо в рік Моцарта Ви станете використовувати ім'я Моцарта як привід провести концерт, то досягнете протилежного ефекту: не виділитеся з величезної кількості виконавців, а станете «ще одним із». Якщо у Вас декілька концертів, то, при бажанні, один з них, може, й варто провести відповідно до календаря ЮНЕСКО чи указом Президента РФ. Але якщо концертів мало - Ви не можете дозволити собі розкіш потонути серед собі подібних.

Згаданий нами проект Nostri temporis під це не підпадає - авангардові інтерпретації Шопена на території України принаймні ще не звучали.  (П.Б.)



Джерело: http://www.lifanovsky.com/2006/05/12/raskrutka_kontserta_idea/
Категорія: Публіцистика | Додав: composer (22.12.2010) | Автор: Борис Ліфановський
Переглядів: 995
Усього коментарів: 0

Добавлять коментарі могут только зареєстрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright Півтон Безвухий © 2024