Чт, 13.08.2020
Композитор
Меню сайту

Категорії каталогу
Теорія [34]
Історія [28]
Напрямки [15]
Напрямки музики, пора би їх всіх класифікувати
Жанри [18]
Українські композитори [30]
Тут міститься інформація про композиторів
Композитори Європи [24]
Інструменти і обладнання [13]
Українські співаки та співачки [2]
Музичні діячі [2]
Пошук
$
Статистика
Посилання
Українська рейтингова система статистика Яндекс.Метрика
Головна » Статті » Музична енциклопедія » Українські композитори

Рунчак, Володимир Петрович
ВОЛОДИМИР РУНЧАК (1960) - український композитор та диригент. Лауреат багатьох міжнародних композиторських конкурсів. Його творчі інтереси досить широкі: створення музики для симфонічного та камерного оркестрів, малих ансамблів, солістів,  хорів, диригентська практика - виконання творів сучасних українських та зарубіжних композиторів, організаторська діяльність з проведення міжнародних та всеукраїнських фестивалів та концертів "Нова музика в Україні”.Твори В.Рунчака з успіхом виконуються на багатьох міжнародних фестивалях сучасної музики в Україні та за кордоном. Авторські концерти В.Рунчака проходять в Києві, Харкові, Луцьку, С-Петербурзі, Москві, Мюнхені, Парижі, Інгезунді. Його твори друкуються видавництвами: «4'33''» - Німеччина, «Agenda edizioni musicali Вologna» - Італія, «Astra» - Польща, «New Consonant Music» - Бельгія, Бібліотекою камерного хору «Київ», записуються  фірмами: «Aurophon», «Stadt Witten» - Німеччина, «Sub Rosa» - Бельгія,  «Cambria» - США.

     В. Рунчак - пропагандист сучасної музичної творчості. Впродовж чотирьох років він веде на Третьому каналі «Культура» Національної радіокомпанії України передачу «Нова музика в Україні». З його ініціативи в Україні вперше прозвучали окремі оркестрові та ансамблеві твори композиторів-класиків ХХ ст. - Д.Шостаковича, Е.Вареза, А.Веберна, Л.Ноно, К.Штокгаузена, Д.Лігеті, Л.Беріо. За роки своєї диригентської діяльності В.Рунчак здійснив понад 300 світових та українських прем’єр сучасних музичних творів. Як диригент, він виступає з Камерним ансамблем «Нова музика в Україні», який заснував у сезоні 1988 – 1989 рр. Колектив разом з рекординговою компанією «Atlantic» видав 10 дисків з творами сучасних композиторів. Як запрошений диригент, виступає з Національним симфонічним оркестром України, Національним одеським філармонійним оркестром, Заслуженим симфонічним оркестром Національної радіомовної компанії України, з симфонічними та камерними оркестрами Львівської, Одеської, Харківської, Запорізької, Луганської, Рівненської філармоній, з музичними колективами Росії, Казахстану, Болгарії, Ізраїлю, Франції. В сезонах 2007\2008 рр. та 2010\2011 рр. працював Головним запрошеним диригентом Державного камерного оркестру Азербайджану ім. Кара Караєва.

 

 «В.Рунчак знайшов свій особистий баланс між стилістичними, технологічними обмеженнями і новою свободою. З його творів  можна почути мужність авторського висловлювання, яка виходить далеко за межу приналежності до якоїсь окремо взятої композиторської   школи.   Чисто авангардні  засоби   є   для  нього   лише тільки засобами».                                                   

                                                                                     «Frankfurter Allgemeine Zeitung»
Категорія: Українські композитори | Додав: composer (06.11.2011)
Переглядів: 1372
Усього коментарів: 0

Добавлять коментарі могут только зареєстрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright Півтон Безвухий © 2020