Уявіть собі, що Ви сіли в машину часу і віднеслися років на 30 назад. Жовтень кінця 80-х. За вікнами похмуро. Центр Києва, столиці УРСР. Будівля Спілки композиторів. та сама, в якій свого часу зупинявся старший брат В. І. Леніна. Триває пленум композиторів УРСР. В залі – серйозна публіка – композитори, музикознавці, журналісти, люди з міністерства, люди в штатському.
Симфонічний концерт до 25-ліття незалежності України, організований диригентом Кирилом Карабицем і режисером Сергієм Проскурнею, пройшов з величезним успіхом і привернув увагу чисельних ЗМІ.
Щоправда обговорювали не стільки сам концерт, скільки.... братів Капранових, які напередодні концерту дещо неґречно висловились з приводу включення до програми творів російських авторів - Мусоргського, Чайковського і Прокоф'єва. Полемікою захопились настільки, що пан Проскурня навіть забувся оголосити Сергія Прокоф'єва, а Чайковського охрестив Петром Ільковичем, аби ні в кого не виникло сумнівів, що він насправді наш - український. Але все по-порядку.
Публікуємо фрагменти інтерв'ю Геогрія Ісаакяна, художнього керівника московського дитячого театру ім. Н.Сац для інтернет-видання colta.ru. Ми вибрали фрагменти, що не меншою мірою актуальні і для нас і торкаються питань виховання слухачів і оперного виконавства.
...висновок тут однозначний: мова оригіналу -чи не головна біда комедійних оперних вистав. Але нехай навіть опера звучить мовою зрозумілою залу. Нікому на російськомовних виставах, скажімо, опери Моцарта «Весілля Фігаро» і в голову не приходить сміятися. А на виставах комедії Бомарше? І ось, ти диви, смію стверджувати, що і в опері творець співаного тексту (в союзі з режисером, диригентом і актором-співаком, зрозуміло) може домогтися від глядацького залу справжнього сміху, часом навіть реготу. Хтось із рецензентів назвав один з недавніх вистав «мого» «Дзвіночка» «дивом комедійності». Не вважаю це перебільшенням. Адже сміх в оперному залі – не веселий настрій, чи «пожвавлення в залі», а справжній сміх – це дійсно диво. Чудо і свято театру і його публіки.
3 березня виповнилося 120 років від дня народження видатного українського співака - Івана Паторжинського. До Вашої уваги - інтерв'ю онуки артиста, режисера Національної опери України Наталії Паторжинської російському виданню "ФАКТЫ".
1 березня в Центрі культури і мистецтв «КПІ» відбулася прем'єра нової версії опери-реквієму IYOV київських композиторів Іллі Розумейка і Романа Григоріва в постановці Влада Троїцького.
Президент України підписав сумнозвісний законопроект 2669-д, що передбачає закріпачення працівників культури. Відповідне повідомлення з'явилося на сайті Верховної ради України 19 лютого 2016.
Законопроект 2669-д передбачає переведення на контрактну основу всіх без винятку працівників культури. Тепер музиканти, актори, музейники, працівники клубів зможуть працювати лише на контрактах терміном 1-3 роки, після чого проходити конкурсну процедуру, в результаті якої контракт може бути подовжено, а може й ні.
Поспішаємо поділитися враженнями від концерту електронної музики, який відбувся вчора, 22 грудня, у кнайпі Kontrapunkt, що на Подолі. Концерт відбувався в рамках проекту EM-Visia.