Куди зникли гроші з українського музичного бізнесу
До Вашої уваги — публікація російського музичного оглядача Алєксандра Варєніци у виданні «інсайдер» про проблеми українського бізнесу в музичній сфері. Стаття стосується попси, але і для нас є над чим подумати…
20 березня 2015 року виповнюється 100 років з дня народження видатного піаніста Святослава Ріхтера. З нагоди цієї дати в Житомирі - місті, де народився Святослав Ріхтер, проводиться музичний фестиваль, а також конкурс піаністів, присвячений С. Ріхтеру. Ця подія добре висвітлена в ЗМІ, відзначимо, зокрема, відкриття в Житомирі кімнати-музею Ріхтера, а також ідею назвати іменем Ріхтера одну з Житомирських вулиць (можливо, "1-го травня", по якій маленький ще Ріхтер часто ходив).
Втім нас зацікавив суто український аспект питання - а чи був пов'язаний С. Ріхтер з Україною?
Те, що з ворзельським Будинком творчості композиторів твориться щось недобре говорили давно. Останніми місяцями заговорили про його нищення. Але те, що ми побачили інакше, як вандалізмом не назвеш.
...одним із найяскравіших рудиментів у сфері музичної
освіти, що його Україна отримала у спадок від періоду комуністичної
окупації, є наявність у вищих навчальних закладах України окремих курсів
«російського»: чи то музики а чи політичної думки…
Інтерв'ю Валерії Ценової, доктора мистецтвознавства, професора Московської консерваторії з композиторами Ігорем Кефаліді та Андрієм Смірновим. Переклав українською Півтон Безвухий.