Тексти Півтона Безвухого доступні на умовах ліцензії creative commons/share alike 3.0.
Дозволяється передруковувати за умови збереження вказаної ліцензії,
гіперпосилання на джерело та вказання автора статті. Інші тексти належать їх авторам.
АНАЛІЗ МУЗИЧНИЙ— метод дослідження, що виявляється в описі, мисленному розчленуванні на складові частини та інтерпретації певного муз. явища, виду муз. культури (епохи, народу, країни, міста, середовища тощо), муз. та муз.-наук. творчості (культурної епохи, напрямку, стилю, школи, окр. індивіда тощо) і, зокр., муз. твору.
МОДЕРНІЗМ(лат. modernus — сучасний, англ. Modernity — сучасність, him. modern, франц. modernę — новітній, сучасний). 1. У широкому сенсі — нові тенденції в житті й мистецтві будь-якої епохи (переважно в опозиціях "старе — нове", "nova — antiqua", "модерне — архаїчне"). 2. Худож.-естет, система, яка виникла в 1890-х — перші десятиліттях 20 ст. у зах. мистецтві внаслідок зміни світоглядної парадигми, що виявилась у кризі позитивістського світосприймання та його відображення в мистецтві. Мистецький М. 20 ст. — метаху-дож. явище, майже рівноцінно втілене у власне худож. текстах і естетико-теор. дискурсах і утворене із сукупності цілого ряду напрямів і тенденцій, стилів і течій.
МІНІМАЛІЗМ(англ. minimalism виник наприкінці 1950-х в амер. живописі; minimal music) — муз. техніка, що зародилася на поч. 1960-х у США у лабораторії експериментальноїмузики Дж. Кейджа та його школи.
МІНІАТЮРА{франц. miniature, італ. miniatura) — невеликий муз. твір (інстр., вок., хор.), де худож. образ подано в максимально сконцентрованому часо-просторі
МИШУГА (сцен, прізв. — Філіппі-Мишуга) Олександр Пилипович (7.06.1853, с. Нов. Витків, тепер Радехівського р-ну Львів, обл. — 9.03. 1922, м. Фрайбурґ, Німеччина, похов. у Нов. Виткові) — оперний і кам. співак (тенор), педагог.
МЮЗИКЛ (мюзікл, англ. musical, скорочено від musical play — муз. п'єса, musical comedy — муз. комедія) — муз.-сцен, дійство, одна з форм муз. т-ру; жанр, де синтезовано різні засоби виразності побут, та естр. музики (зокр. джаз, шансон, канпрі, поп- і рок-музика тощо), а також елементи хореогр., драм., цирк, (акробатика) та оперного (арії, ансамблі, орк. епізоди) мистецтв.
МІРОШНИЧЕНКО Євгенія Семенівна (12.06. 1931, с. Радянське Ізюмського р-ну Харків, обл. — 27.04.2009. и. Київ] — оперна й камерна співачка (лірико-колоратурне сопрано), педагог, музично-громадська діячка. Герой України (2006). Народна артистка УРСР (1960). Народна артистка СРСР (1965). Лауреатка Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка (1972), Державних премій СРСР (1981). Міжнародного конкурсу вокалістів у Тулузі (Франція, 1958). Професор (1991).